III Liceum im. św. Jana Kantego Poznań

III Liceum im. św. Jana Kantego

Opinie III Liceum im. św. Jana Kantego Poznań

Średnia ocena: 4 / 5 Liczba Głosów: 1

  • Ocena:

3 lo Poznań dokładnie to III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego. Szkoła bardzo dobrze znana Poznaniakom od ponad 95 lat dzięki licznym osiągnięć we wszystkich dziedzinach nauki. III liceum dopiero w 1967 roku stało się szkołą koedukacyjną. Budynek szkoły mieści się w centrum Poznania co daje 3 Liceum, dużą przewagę lokalizacyjną nad innymi placówkami. W III LO można się uczyć w około 6 klasach o zróżnicowanym materiale rozszerzonym, dzięki czemu każdy kandydat może znaleźć tutaj profil odpowiadający jego wymaganiom i zainteresowaniom. 3 lo Poznań wiąże ze sobą tradycje ale również nowoczesność, szkołą posiada nową bazę informatyczną, a także multimedialne centrum komputerowe. W klasach znajdują się nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak tablice multimedialne.

W 3 liceum w Poznaniu nauka oraz rozwój ucznia jest stawiane na pierwszym miejscu. Dzięki temu zdawalność matur w szkole jest na imponująco wysokim stopniu a prawie wszyscy absolwenci dostają się na wymarzone studia w całej Polsce i nie tylko. To wszystko jest możliwe dzięki bardzo wysokiemu poziomowi nauczania oraz wielu kuł zainteresowań, których ciężko zliczyć. 3 liceum wychodzi na przeciw swoim uczniom i tworzy bardzo wiele kół zainteresowania dzięki czemu każdy uczeń znajduje coś dla ciebie i może rozwijać swoją pasję i pogłębiać wiedzę. Szkoła posiada również wiele kontaktów zagranicznych między innymi z Danią, Włochami, Niemcami czy też Francją. 3 lo również może poszczycić się wieloma sukcesami swoich podopiecznych, nie sposób wszystkich nagród i wyróżnień wymienić, ale co roku zawsze kolejne osiągnięcie jest dodawane do też długiej listy.

Informacje o III Liceum im. św. Jana Kantego Poznań

Strona wwwwww.lo3.edu.plMiejscowośćPoznań
e-maillo3poz@gmail.comKod pocztowy61-845
Telefon(61) 852-46-50Adresul. Strzelecka 10

Dojazd do III Liceum im. św. Jana Kantego Poznań

Opinie III Liceum im. św. Jana Kantego Poznań

Marek • 4

Uczęszczam do tej szkoły i nie można narzekać, nie jest jakoś super ekstra bo kto lubi szkołę ale atmosfera fajna nauczyciele dobrze uczą więc jest ok

1| 1 • odpowiedź • 03 lutego 2017 o 23:11:41

Odpowiedź
Dodaj Opinię