Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska to jedna z najbardziej znanych uczelni w kraju, jako państwowa szkoła wyższa jest doceniana przez wielu ludzi. Techniczny profil uczelni mówi o niej wszystko, kształcą się tutaj jedni z najlepszych inżynierów w kraju, co potwierdzają rankingi. Sama uczelnie została założona w 1919 roku ale nie jako Politechnika Poznańska tylko jako Wyższa Szkoła Budowy Maszyn i powołała ją Naczelna Rada Ludowa. Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego dopiero w 1955 roku zarządziło przekształcenie uczelni w Politechnikę Poznańską.

Uczelnie Poznań są bardzo dobrze znane na rynku Polskim i właśnie taką uczelnią jest Politechnika Poznańska, nie tylko dal tego, że jest jedną z największych uczelni państwowych w kraju ale dla tego, że ma bardzo wysoki poziom kształcenia i bardzo wiele osiągnięć. Sama siedziba uczelni mieści się na Wildzie na pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 ale główne serce uczelni bije na kampusie przy ulicy Piotrowo. To tam właśnie odbywa się większość zajęć oraz życia studenckiego.

Politechnika Poznańska znana jest z kierunków technicznych i inżynierskich takich jak informatyka, automatyka i robotyka, energetyka, bioinformatyka, mechanika i budowa maszyn i tak byśmy mogli wymieniać bardzo długo. Wszystkie te kierunki studiów są bardzo oblegane wśród maturzystów, ponieważ wiedzą, że w dzisiejszych czasach kierunki techniczne dają możliwości dobraj pracy z wysoką pensją. Ale Politechnika Poznańska nie przyjmuje wszystkich jak leci, na 10 wydziałach studiuje około 20 tysięcy studentów ale średnio podczas rekrutacji na jedno miejsce przypada aż 6 kandydatów, to wskazuje, że tylko niecałe 17% ubiegających się miejsce na tej uczelni dostaje się. To pokazuje też poziom tej uczelni.

Ale nie samą nauką studenci żyją. Jak wcześniej wspominaliśmy serce całej uczelni znajduje się na kampusie po obu stronach ulicy Piotrowo, znajduje się tutaj część akademików w których odbywa się nocne życie studentów. Bardzo blisko znajduje się koryto Warty gdzie wielu studentów polibudy spędza swój czas wolny od nauki zaprzyjaźniając się z studentami innych uczelni.