Maturzysto niedługo egzamin dojrzałości

Matura, matura tak dużo się o niej mówiło a to już tak niedługo. 4 maja 2018 roku z egzaminem dojrzałości przyjdzie stanąć do walki tegorocznym maturzystom. W piątek zacznie się jak zawsze od egzaminu z języka polskiego co dla większości nie stanowi dużego problemu jednak po weekendzie przyjdzie zmierzyć im sie z matematyką czyli najczęściej niezdawanym egzaminem ostatnich lat. Dla większości to będzie najtrudniejszy dzień i jak już go zaliczą to powinno iść z górki. We wtorek czeka na maturzystów egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, większość maturzystów wtedy odetchnie z ulgą ponieważ zostanie im tylko jeden przedmiot rozszerzony do napisania ale nie zapominajcie o egzaminach ustnych co też nie zawsze jest łatwe do zdania.

Może parę rad na te 2-3 tygodnie zmagań z maturą. Nie zastanawiajcie się co będzie potem kierunki studiów Poznań, kierunki studiów Warszawa to nie ucieknie nie myślcie czy dostaniecie się na studia w Poznaniu czy warszawie to nie ma sensu w tym momencie. Druga rada nie spinajcie się, dzień przed nie jesteście wstanie nauczyć się czegoś czego nie nauczyliście się przez całą szkołę średnią, nie ma co uczyć się w ostatnie godziny przed egzaminem lepiej spędzić na Świerzym powietrzu czy odpoczywają przy czymś miłym. Nie zarywajcie nocy przed egzaminem, lepiej idźcie wcześniej spać, wyśpijcie się w miarę możliwości wtedy mózg będzie lepiej pracował i lepiej zdacie ten ważny egzamin. Ostatnia rada, nie szukajcie błędów na siłę, nie zmieniajcie odpowiedzi na siłę, jak starczy wam czasu to przejrzyjcie cały egzamin co tam napisaliście ale nie kombinujcie za wiele bo to zazwyczaj źle się kończy.

Wierzymy, że zdanie maturę na naprawdę wysokim poziomie i nawet matematyka nie będzie dla was problemem. A jak już zdacie wszystko to dostaniecie się na najlepsze uczelnie i na wymarzone kierunki tego wam życzymy.