Licea Poznań 2017

Licea Poznań powoli zaczynają rekrutacje. Jak nie dawno pisaliśmy w zeszły weekend odbyły się targi edukacyjne w Poznaniu. Od tego momentu tak naprawdę zaczyna się szukanie szkoły przez poznaniaków. Szkoły w Poznaniu przygotowały już swoje oferty, wybrały terminy drzwi otwartych i zaczynają promować swoje profile wśród gimnazjalistów. W większości liceach profile się nieznacznie zmieniają, najczęściej odchodzi albo jest dodawana jedna klasa bądź minimalnie modyfikowana. Te najbardziej znane licea prawie wcale nie robią zmian z tego powodu, że większość ich klas jest już dobrze znana wśród gimnazjalistów i nie ma potrzeby aby cokolwiek zmieniać jeżeli ten system sprawdza się od lat.

Z powodu reformy edukacyjnej można spodziewać się większych zmian jeżeli chodzi o samą ilość klas oraz uczniów a od czasu do czasu nawet lokalizacje. Na przykład XXXII lo Poznań zmieniło swoją lokalizacje ponieważ połączyło się z jednym z gimnazjów z Poznania. To może czekać różne szkoły i mogą być zawirowania z tego powodu. Przypomnijmy, że po reformie edukacyjnej znikną gimnazja a licea będą czteroletnie co trochę zmieni organizacje zajęć w niektórych szkołach ponieważ będzie o jeden rocznik więcej co za tym idzie może brakować miejsca w budynkach dla uczniów.

O wielkich zmianach w Poznańskich liceach nie słychać, raczej większość zostanie po staremu a to co się zmieni nie powinno być jakoś bardzo odczuwalne dla gimnazjalistów oraz licealistów. Nie będzie to na pewno miało wpływu na poziom kształcenia w tych szkołach a raczej tylko drobne zmiany w organizacji.