Jakie miasto wybrać na studia - Poznań

Dzisiaj napiszemy trochę o tym jakie miasto wybrać na studia, skupimy się tutaj na Poznaniu a w kolejnych częściach będziemy skupiać się na innych miastach.Zaczynamy od tego miasta ponieważ Uczelnie Poznań mają bardzo wiele do zaoferowania i bardzo dużo kandydatów przyjeżdża tutaj spoza miasta oraz województwa.

No właśnie pierwszy problem jaki napotyka się przy wyborze studiów to wybór miasta w którym chcemy studiować. Jest to trochę inaczej niż w przypadku wyboru szkoły średniej ponieważ tutaj jesteśmy skłoni się przemieszczać między miastami. Poznań jest pięknym miastem w dobrej lokalizacji, dzięki czemu mniej więcej mamy wszędzie blisko. Mamy tutaj do dyspozycji 27 uczelni, które łącznie mają prawie 80 wydziałów. Jak wpiszemy gdziekolwiek kierunki studiów Poznań to wyskoczy nam ponad 700 kierunków studiów na których kształci sie około 130 tys. studentów. Te liczby robią wrażenie ale oczywiście nie jest to Warszawa.

Największa uczelnią w Poznaniu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza gdzie kształci się około 40 tys. studentów. Najbardziej popularną uczelnią wśród inżynierów jest oczywiście Politechnika Poznańska ale równie popularny oraz znany wśród ekonomistów jest Uniwersytet Ekonomiczny. Poznań ma nie tylko bardzo dużą bazę dydaktyczną, ale również bardzo ogromne zaplecze rozrywkowe dla studentów, a dla wielu z nich jest to równie ważne jak i nie ważniejsze od samej nauki. Bardzo dobrze znany jest kampus Politechniki Poznańskiej na piotrowie oraz akademiki gdzie odbywa się bardzo dużo imprez. Nieopodal tych miejsce jest bardzo uwielbiane przez studentów tak zwana wartostrada, czyli koryto rzeki gdzie w ciepłe wieczory zbierają się studencie i nie tylko z całego miasta. Nie można również zapomnieć o kampusie na morawsku gdzie również bardzo często i gęsto są imprezy.

Stary Rynek w Poznaniu może nie należy do największych w Polsce ale ma swój urok, w co drugim lokalu możemy znaleźć zniżki dla studentów na jedzenie oraz picie, od małych knajpek z makaronami po restauracje z wykwintnymi daniami a kończąc na shot barach aby wieczorem się zabawić. To wszystko przyciąga bardzo wielu studentów do Poznania, uczelnie nadal się rozbudowują chociaż jest niż demograficzny ale studenci nadal gęsto przybywają do tego urokliwego miasta.