Jaką szkołę średnią wybrać w Poznaniu

Wybór szkoły średniej jest pierwszym krokiem w naszej ścieżce kariery, ponieważ to tutaj wybieramy w jakim kierunku będziemy się kształcić. Oczywiście po tylu latach nauki wiele może potem się zmienić ale jednak to pierwsza nasza decyzja w kierunku naszego zawodu. Na początku na pewno trzeba się zastanowić czy wybieramy się do liceum, technikum a może szkoły branżowej. Różnice pomiędzy tymi typami placówek zostały opisane w innym artykule i do niego odsyłamy.

Jeżeli już jesteśmy zdecydowaniu na typ placówki to teraz czeka nas wybór już dokładnej szkoły. Każda ze szkół specjalizuje się w jakiś dziedzinach i prowadzi odpowiednie profile w tym kierunku. Musimy więc zacząć od tego z czego jesteśmy lepi i czy będziemy się kształcić w kierunkach ścisłych czy może jednak humanistycznych. Następnie warto sprawdzić ranking szkół w Poznaniu i sprawdzić, które szkoły są najlepsze. Szkół jest dosyć sporo w Poznaniu lepszych, gorszych, ranking da nam jakiś pogląd. Pamiętajcie nie zawsze szkoła wyżej w rankingu będzie lepsza dla nas, trzeba wybrać poziom nauczania w szkole do naszych możliwości oraz punktów jakie zdobędziemy podczas rekrutacji.

Jak już sobie upatrzymy jakaś szkołę np. III LO w Poznaniu czy technikum komunikacji czy też inną szkołę średnią to ważne jest aby sprawdzić jej lokalizację oraz możliwości dojazdy z naszego miejsca zamieszkania. Jest to bardzo ważne abyśmy nie tracili zbyt wiele czasu na dojazd bo to nie ma sensu. Jak już to wszystko sprawdzimy, wybierzemy również odpowiedni profil w danej szkole, który będzie odpowiadał naszym predyspozycją oraz poziom szkoły nie będzie ani za niski ani za wysoki jak na nasze możliwości, dodatkowo sprawdzimy opinie o tej szkole co jest niesamowicie ważne, ponieważ tego żaden ranking nam nie pokaże jaka jest atmosfera w danej szkole a raczej nikt nie chce chodzić parę lat przymusowo i się tylko tam denerwować. Po tych wszystkich czynnościach zostanie nam już tylko jedno, zdać dobrze egzaminy końcowe i złożyć papiery.