Dlaczego warto zdać maturę?

"Matura to bzdura", chyba każdy zna to powiedzenie. Niestety jest w nich trochę prawdy a wielu z maturzystów widzi w tym prawdę. To jak to jest z tą maturą? Warto ją zdać czy nie bardzo?

Nastały tak "piękne" czasy, że teraz nawet sprzedawca na kasie w markecie musi mieć wyższe wykształcenie i najlepiej jeszcze do tego znać język obcy. I tutaj odpowiedź nasuwa się sama, jeżeli chcemy posiadać wyższe wykształcenie to musimy zdać maturę. Uczelnie Poznań, które są bardzo popularne nie przyjmą nikogo kto nie ma zdanej matury co za tym idzie nie uzyskamy wykształcenia wyższego. Ale jednak jest prawdą, że matura to już nie to co kiedyś, teraz to tak jakby kolejny sprawdzian na drodze edukacji. Wszystkie szkoły teraz przygotowują pod maturę uczniów, tak aby mogli zdać, uczyli się pisać pod klucz. Tak niestety jest, matura jest "ograniczona" i niestety trzeba nauczyć pisać się pod jej klucz. Obojętnie, którą szkołę z Poznania weźmiemy, Magdalenkę, III LO, Marcinka czy inny, każda ta szkoła będzie uczyć zdania matury i pisania pod klucz. Z jednej strony jest to dobre z drugiej nie do końca ponieważ zamyka uczniów w danych ramach. Nie mówimy tutaj, że uczeń niczego się nie nauczy przez to, chodzi raczej o to, że jest on ograniczany i jego myślenie kreatywne musi zostać trochę zastopowane, ponieważ musi myśleć tak jak autor chciał.

Dobrze ale pytanie było całkowicie inne, dlaczego warto zdać maturę? Warto ja zdać ponieważ aby osiągnąć czegoś w dzisiejszym świecie średnie wykształcenie nie wystarczy. Wiedza z jaką wychodzimy ze szkoły średniej jest podstawowa i nikła na dzisiejszy świat, potrzeba o wiele więcej aby zdobyć dobrą pracę, aby piąć się po szczeblach kariery są potrzebne studia i nie tylko. A więc matura jest pierwszym krokiem do lepszego życia, do rozpoczęcia studiów. Zdawajcie maturę chociaż nie jest ona już tak elitarna jak kiedyś ale naprawdę Wam się przyda w dalszej edukacji oraz życiu zawodowym. Może wam to wiele ułatwić a na pewno nie zaszkodzi.